Genel Haber

İSTENMEYEN TÜYLERE KALICI ÇÖZÜM

Lazer epilasyon, kıl köküne sadece etkili ısı enerjisi veren bir sistemdir, bu da ciltteki tüyleri yok etmek için 0,5-1 milimetre derinlikte uygulanan kişiye zarar vermez. Epilasyon sistemleri hijyenik ve etkili kalıcı epilasyon yöntemleridir. İzmir lazer epilasyon bünyesinde etkili lazer epilasyon cihazlarımızdan bazıları şunlardır:

  • Alexandrite lazer (755 nm),
  • Diyot lazer (800-810 nm),
  • Nd: YAG lazeri (1064).

Her lazer sisteminde kullanılan parametreler önemli ölçüde farklılık gösterir. Bütün bu lazerler seçici termolize dayanan lazerlerdir, yani hedef doku seçilerek sadece ısı ile yok edilir. Tatmin edici sonuçlar elde etmek için uygulanan lazer tipine bakılmaksızın tekrarlanan tedavi gereklidir.

Lazer ışığı, bildiğimiz ışığın aksine, ışığın tek bir dalga boyunda etkili olduğu, yayılmadığı sistemlerdir. Cilde milisaniyelik darbelerle uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne konsantre olan melanin pigmenti tarafından emilir. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü yok eder. Birbirini takip eden birkaç seansın sonunda, uygulama alanı kıllardan temizlenir.

Diyot Lazer, 800-810 nm dalga boyunda lazer ışığı kullanılarak kıl tedavisinde kullanılan bir sistemdir. Kıldaki melanin pigmentini seçerek kıl kökünü yakma prensibi üzerinde çalışır. Bu sistem genellikle ince kıllar için tercih edilir. Yüksek dalga boyu nedeniyle deride Alexandrite sisteminden biraz daha derine inerler. Bu sistemde, lazer ışığının dalga boyu yüksek ve melanine bağlanma kapasitesi yüksek olduğundan, lazer epilasyon yapılacak alan uygulamadan önce traş edilmelidir. Tıraş sayesinde, lazer ışığı cildin üst katmanını geçebilir ve kıl köküne daha kolay ulaşabilir ve kıl gövdesini değil kıl kökünü yok edebilir.

Lazer olacak kişi solaryumda güneşlenmemeli veya bronzlaşmamalıdır. İşlemden sonra kişi en az 24 saat boyunca sıcak banyo saunası gibi vücut sıcaklığını artıran aktivitelerden kaçınmalıdır. https://www.izmirlazerepilasyon.com.tr/

EPİDERMİS İLE DAVETKÂR GÖRÜNÜM

İzmir lazer epilasyon ile istenmeyen tüy tedavisi kişinin tüy rengi, kalınlığı, hormonal özelliklerine göre değişmesine rağmen, tüylerin% 90’ı ortalama 8/10 seansta bitirilir.

İzmir lazer epilasyon bünyesinde uygulanan bir diğer yöntem Alexandrite lazer sistemidir. Alexandrite lazer sistemi, 755 nm dalga boyu kullanan, kıldaki melanini hedefleyen ve yakan ve çevredeki dokuları en aza indirerek kıl kökünü ortadan kaldıran bir lazer sistemidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı